O nas

Mały Cud to idea, ludzie i ich wrażliwe serca. To dostrzeganie cudu w każdym uśmiechu i chęć dzielenia się zarówno nim, jak i swoją wrażliwością z innymi – w szczególności z dziećmi.

Nie jesteśmy fundacją, czy stowarzyszeniem. Jesteśmy grupą ludzi, których połączyła wizja zrobienia czegoś dobrego, bez ubierania tego w jakieś ramy czy statuty. Mały Cud jest spontaniczny, szczery i prawdziwy, jak uśmiechy, które wywołuje.

Staramy się poprzez wiersze i opowiadania, zarazić tym spojrzeniem i uśmiechem innych, mając nadzieję, że to początek lawiny uśmiechów, która zasypie wszystko, co napotka na swojej drodze. Chcemy pokazać dzieciom świat, w którym przyjaźń, dobroć i pomoc, są nie tylko pustymi słowami, a czymś, co sprawia, że ten świat jest lepszy. Chcemy by dorosły choć na chwilę zatrzymał się w życiowym pędzie, odetchnął wierszem i objął codzienność ciepłym spojrzeniem.

Jesteśmy przekonani, że każdy może zmienić świat i uczynić go lepszym, a najlepiej to zrobić zaczynając od siebie i kawałka świata blisko nas. To dało początek Małemu Cudowi.

Gdzieś po drodze tego wszystkiego, planujemy wydanie zawartych w Małym Cudzie opowiadań w formie bezpłatnej książki, co pozwoli dotrzeć z tym uśmiechniętym przesłaniem do dzieci, które tego uśmiechu potrzebują najbardziej…